رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس:

باید بانک اطلاعاتی قوی برای محاسبه مالیات ایجاد شود

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: با ایجاد یک بانک اطلاعاتی قوی از عملکرد و میزان درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی، سیستم عادلانه‌تری در حوزه اخذ مالیات خواهیم داشت.

باید بانک اطلاعاتی قوی برای محاسبه مالیات ایجاد شود
پژواک کارفرما -

محمدصالح جوکار با اشاره به ساز و کار پرداخت مالیات اصناف و مشاغل مختلف در کشور، بیان کرد: از نگاه بنده بخشی از جامعه ما مالیات خود را به شکل دقیق پرداخت کرده و اشخاص خوش حسابی هستند. ممکن است این افراد حقیقی یا حقوقی باشند، اما بخشی از جامعه ما از دادن مالیات فرار می کنند. ممکن است قشر کارگر یا کارمند ما مشتری خوش حساب سازمان امورمالیاتی باشند یا یک واحد تولیدی صنعتی و معدنی باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: از نگاه بنده نحوه محاسبه مالیات باید بر مبنای درآمد واقعی باشد. اشخاصی که خوش حساب بوده و به موقع مالیات خود را پرداخت می کنند باید به شکل ویژه‌تری مورد توجه قرار بگیرند. نباید نگاه ما یکسان باشد.  لازم است در ادامه کار ما بانک اطلاعاتی قوی از عملکرد و میزان درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل دهیم.

نماینده مردم یزد در مجلس، تصریح کرد: بدین ترتیب می‌توان به مبنای مناسبی برای اخذ مالیات دست یافت. با ایجاد این بانک اطلاعاتی ما سیستم عادلانه‌تری در حوزه اخذ مالیات خواهیم داشت. از سوی دیگر مشتری های خوش حساب نیز باید مورد توجه ویژه‌تری قرار بگیرند.

انتهای پیام
۱۱۱۰
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها