لایحه قانون کانون کارآفرینان برتر رسمی به مجلس می رود

معاون اشتغال وزارت کار از تدوین و ارسال لایحه قانون کانون کارآفرینان برتر رسمی به مجلس خبر داد و گفت: کانون کارآفرینان برتر رسمی تنها تشکل کارآفرینی مورد تأیید و دارای شخصیت حقوقی قانونی است.

 لایحه قانون کانون کارآفرینان برتر رسمی به مجلس می رود
پژواک کارفرما -

آذر ماه 1401 بود که صولت مرتضوی؛وزیرکاراساس‌نامه‌ کانون کارآفرینان برتر رسمی کشور را ابلاغ کرد.

همچنین  علی زند وکیلی,مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل کانون ملی کارآفرینان برتر رسمی در اسفند ماه 1401برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: کانون کارآفرینان برتر رسمی ملی و استانی به استناد بند 8مصوبه شورای عالی اشتغال و مطابق با اساسنامه جدید به عنوان هیئت ‌اندیشه‌ورز و شبکه مشاورین کارآفرینی در سراسر کشور فعال می‌شوند.

زندوکیلی اهداف اصلی برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر ملی را ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری، شناسایی کارآفرینان در سراسر کشور و معرفی به عنوان الگو به آحاد جامعه خصوصاً جوانان عنوان کرد.

حالا محمود کریمی بیرانوند,  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین و ارسال لایحه قانون کانون کارآفرینان برتر رسمی به مجلس خبر داد و گفت: کانون کارآفرینان برتر رسمی تنها تشکل کارآفرینی مورد تأیید و دارای شخصیت حقوقی قانونی است.

محمود کریمی بیرانوند, معاون اشتغال وزارت کار اظهار کرد: در سال 89 مصوبه‌ای در شورای عالی اشتغال تصویب و وزارت کار مکلف به تشکیل و تدوین دستور العملی برای تشکیل کانون کارآفرینان برتر رسمی استانی و ملی شد.

وی افزود: پیشرفت‌هایی در سال‌های گذشته داشتیم اما به هیچ عنوان به سرانجام نرسید تا اینکه آذر سال1401 از اساسنامه‌ای با حدود یک سال فعالیت کارشناسی رونمایی شد .

کریمی بیرانوند تصریح کرد: این اساسنامه می‌تواند نیاز‌های گفت و گوی بین بخش خصوصی و حاکمیتی در حوزه کارآفرینی را مرتفع و به حوزه اجرای آن کمک کند.

معاون وزیر کار گفت: این اساسنامه با امضای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستگاه‌های مختلف ابلاغ و با همکاری وزارت کشور و استانداران، احکام همه اعضای کانون‌های استانی در 31 استان کشور امضا شد.

کریمی بیرانوند، مهم‌ترین هدف تشکیل کانون کارآفرینان برتر رسمی را اعطای مرجعیت رسمی به  این نهاد ملی و قانونی در حوزه کارآفرینی عنوان کرد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار این تشکل ملی را مشاور، کمک‌کننده و تسهیل‌کننده دانست.در یک سال اخیر برای کانون کارآفرینان رسمی در سطح ملی و استانی‌شناسه حقوقی اخذ کرده‌ایم که به زودی در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

شبکه مشاوران کارآفرینی در سراسر کشور تشکیل می‌شود

همچنین علی زندوکیلی، رئیس دبیرخانه هیئت امنای کانون ملی کارآفرینان برتر رسمی در این نشست از تشکیل شبکه مشاوران کارآفرینی در سراسر کشور خبر داد و گفت: مبنای عمل این کانون اساسنامه آن است.

وی افزود: اولین مجمع عمومی امنای کانون ملی کارآفرینان برتر رسمی در سال 1401برگزار شد و ذیل آن کمیسیون تخصصی به عنوان بازوی اجرایی آن تشکیل شده است.

زندوکیلی از صدور 32شناسنامه ملی در سراسر کشور و راه‌اندازی سایت رسمی و کارت کارآفرینی برای تشکل کانون‌های کارآفرینان برتر رسمی خبر داد.تشکیل و تدوین اساسنامه کانون‌های کارآفرینان برتر رسمی در وزارت کار قابل تقدیر است.

انتهای پیام
۱۱۵۹
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها