ورود نقدینگی به بورس با اجرای طرح مالیات بر سوداگری/جلوگیری از ورود سرمایه‌ها به بخش غیرمولد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، کنترل سفته‌بازی و افزایش هزینه فعالیت‌های غیرمولد را از اهداف طرح مالیات بر سوداگری برشمرد و اظهار داشت: انتظار می‌رود با اجرای درست و کامل این طرح، شاهد ورود سرمایه‌ به بازار سهام باشیم.

ورود نقدینگی به بورس با اجرای طرح مالیات بر سوداگری/جلوگیری از ورود سرمایه‌ها به بخش غیرمولد
پژواک کارفرما -

عباس پاپی‌زاده، جلوگیری از سفته‌بازی و حذف دلالی در بازارهای غیرمولد را از اهداف اجرای طرح مالیات بر سوداگری برشمرد و گفت: کنترل سوداگری، افزایش هزینه فعالیت‌های غیرمولدی همچون سفته‌بازی در بازارهای املاک، ارز، سکه و غیره از اهداف تصویب این طرح در مجلس است. لذا انتظار می‌رود آن بخش از سرمایه که در این بازارها معامله و سود آن عمدتا نصیب دلالان و سفته‌بازان می‌شود به بازار سهام منتقل شود.

ترغیب بنگاه‌ها به تامین مالی داخلی

وی با تاکید بر ضرورت اجرای طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی در شرایط فعلی اقتصاد افزود: مجلس با در نظر گرفتن ارتقای شفافیت فعالیت‌های اقتصادی، اجرای این طرح را در کشور لازم الاجرا می‌داند چرا که منافع زیادی برای مردم و رشد تولید به همراه دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، ترغیب بنگاه‌ها به تامین مالی داخلی و ارتقای کارایی اقتصادی را از دیگر اهداف طرح مالیات بر سوداگری برشمرد و گفت: با توجه به اینکه بازار سرمایه از شفافیت لازم برخوردار است، انتظار می‌رود با اجرای درست و کامل این طرح، شاهد ورود سرمایه‌ به این بازار باشیم.

جلوگیری از ورود سرمایه‌ها به بخش غیرمولد

این نماینده مجلس در ادامه به خرید و فروش‌های کاذب در بازارهای مختلفی چون سکه، طلا، ارز، خودرو و املاک که موجب افزایش قیمت‌ها و ایجاد سوداگری می‌شود، اشاره کرد و اظهار داشت: هدف از تصویب این طرح، جمع آوری بخش غیرواقعی و سوداگری در این بازارها است تا با جلوگیری از ورود سرمایه به بخش غیرمولد، نقدینگی به سمت بازار سهام هدایت شده و مسیر برای افزایش تولید و اشتغال هموارتر شود.

پاپی‌زاده خاطرنشان کرد: با تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه، سوداگرانی که تاکنون مالیات پرداخت نمی‌کردند، مشمول مالیات شده که به نفع اقتصاد خواهد بود.

انتهای پیام
۱۷۲۴
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها