رییس اتاق بازرگانی ایران:

وجود انحصارها تبعیض علیه بخش خصوصی است

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: تامین ارز و تامین نقدینگی واحد‌های تولیدی با سختگیری‌های کنونی بانک مرکزی جهش تولید را تسهیل نمی‌کند. ۴۰ درصد بهره بانکی که آن هم به سختی تامین می شود تولید را برای تولیدکننده فاقد توجیه اقتصادی می‌کند.

وجود انحصارها تبعیض علیه بخش خصوصی است
پژواک کارفرما -

صمد حسن زاده در یازدهمین جلسه هیات نمایندگان دوره دهم اتاق بازرگانی ایران در واکنش به اظهارات حسین سلاح ورزی، رییس پیشین اتاق ایران، درباره دخالت نامتعارف دولت در امور اتاق گفت: از آقای سلاح ورزی برای دلسوزی که برای فعالان اقتصادی و به ویژه اتاق بازرگانی دارند تشکر می‌کنم و ممنونم که ایشان با اظهارات شخصی خود ما را ارشاد فرمودند.

وی افزود: ایشان موضوعاتی را درباره دخالت مقامات مطرح کردند و انشالله اتاق بتواند در مسایلی که به عهده اتاق است از جایگاه بخش خصوصی صیانت کند.

حسن زاده ادامه داد: فعالان اقتصادی حرکت های بی منطق و غیرقانونی اسراییل را محکوم می‌کند و خواستار صلح و امنیت برای تمام جهان و کشور جمهوری اسلامی ایران است. امیدواریم مسائل جهانی توسط مراجع قانونی حل و فصل شود.

رییس اتاق ایران اظهار کرد: مقام معظم رهبری شعار امسال را با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم مطرح کردند. ایشان مشکلات کشور را کارشناسی شده و علنی رصد کرده‌اند و توصیه مهمی برای کشور مطرح کرده‌اند و اتاق ایران در راستای اجرای این شعار برنامه‌هایی را تنظیم کرده اند.

وی اضافه کرد: درخواست اتاق ایران از اتاق های شهرستان ها این است که تجربیات خود را برای رفع ابهامات و نارسایی‌ها در طبق اخلاص بگذارند.

وی تصریح کرد: اعتقاد دارم فعالان اقتصادی می توانند جهش تولید را محقق کنند اما مسئولین نظام باید زیرساخت های تولید را ارتقا دهند.

حسن زاده گفت: تامین ارز و تامین نقدینگی واحد‌های تولیدی با سختگیری های کنونی بانک مرکزی جهش تولید را تسهیل نمی‌کند. ۴۰ درصد بهره بانکی که آن هم به سختی تامین می شود تولید را برای تولیدکننده فاقد توجیه اقتصادی می‌کند.

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: اتاق ایران به زودی نظر خود را درباره سیاست های پولی و ارزی سال جاری را تهیه و ارائه کند.

وی افزود: پیش نیاز جهش تولید و برقراری ثبات دست برداشتن دولت از تولید و قیمت گذاری کالاهای تولیدی بخش خصوصی و محور قرار دادن تقویت تولید رقابت پذیر است.

وی اظهار کرد: وجود انحصارها تبعیض علیه بخش خصوصی است و امروز انگیزه مردم در سرمایه گذاری در بورس از بین رفته است. وجود مشکلات در تضمین قراردادهای دولت با بخش خصوصی و هزاران میلیارد تومان طلب بخش خصوصی پیمانکاران دولت مشکلات موجود دیگری است و رفع این مشکلات تلاش سه قوه را می طلبد.

رییس اتاق ایران اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ برای همه هیات نمایندگان سال سختی بود اما این هیات همواره در کنار ملت ایران ماند و تلاش کرد. بخش خصوصی انتظار دارد علی رغم سیاست‌های اقتصادی داخلی و فضای بین الملل شرایط ایجاد شغل و درآمد و رفاه برای همگان فراهم شود.

وی تصریح کرد: پیام روشن اتاق برای دولت و نظام حفظ ثبات اقتصادی و پذیرش حداکثری برای گشایش در سیاست بین الملل است و اتاق هم تمام توان خود را برای تولید رقابت پذیر به کار می گیرد.

انتهای پیام
۷۶۴
دیدگاه
آخرین‌های تشکل‌ها
آخرین اخبار
پربازدیدها