پیشنهاد ویژه کانون عالی کارفرمایی ایران به وزیرکار؛

«روز ملی کارفرما» در تقویم کشور نامگذاری شود

دبیر کل کانون عالی کارفرمایی ایران به وزیر کار پیشنهاد داد، یک روز در تقویم کشور به نام «روز ملی کارفرما» نامگذاری شود.

«روز ملی کارفرما» در تقویم کشور نامگذاری شود
پژواک کارفرما -

داود آدینه در«نشست تخصصی جایگاه‌شناسی سازمان‌های کارگری و کارفرمایی در توسعه اقتصادی کشور و تحقق شعار سال» با تبریک هفته کار و کارگر، پیشنهاد نامگذاری «روز ملی کارفرما» را به وزیر کار ارائه کرد و گفت: درصورتی که نامگذاری روز ملی کارفرما در هیات دولت مطرح شود و به تصویب برسد ، کارفرمایان می‌توانند ازامکانات موجود استفاده کنند وکانون عالی در رابطه با این نامگذاری به صورت مکتوب از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرده است.

وی با اشاره به اینکه هر کارگری امکان کارفرما شدن و هر کارفرمایی یک روز کارگر بوده است، در خصوص فعالیت‌های کانون عالی کارفرمایی اظهار کرد: در حال حاضر کمیته‌ها و کمیسیون‌های کانون عالی فعال شده و موضوع آموزش در راس قرار گرفته و انتظارمی‌رود وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به آموزش و توانمندسازی اعضای کانون‎ها و انجمن‌های صنفی کارفرمایی همکاری کند.

آدینه با بیان اینکه 187 کشورعضو سازمان بین‌المللی کارهستند، گفت: با توجه به برگزاری اجلاس صد و دوازدهم سازمان بین‌المللی کار در ژنو، باید برای مشارکت بیشتر با دولت و تشکل‌های جهانی، ازظرفیت‌های مغفول مانده برای توسعه بین‌المللی استفاده کنیم.

دبیر  کل کانون عالی کارفرمایی ایران در پایان از وزیر کاردرخواست  کرد که به رسانه‌های مستقلی نظیر «پژواک کارفرما» که به  صورت تخصصی در حوزه کارفرمایی، اطلاع رسانی می کنند، توجه بیشتری شود.

«نشست تخصصی جایگاه‌شناسی سازمان‌های کارگری و کارفرمایی در توسعه اقتصادی کشور و تحقق شعار سال» به مناسبت هفته کارگر، روز یکشنبه، 9 اردیبهشت با حضورصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رعیتی فرد و چکشیان، معاونین، سایرمدیران وزارت کار، اعضای هیات مدیره کانون عالی کارفرمایی ایران ومسوولین تشکلات کارگری و بازنشستگی، در سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برگزار شد.

انتهای پیام
۹۰۴
دیدگاه
آخرین‌های کارفرمایی
آخرین اخبار
پربازدیدها