استفاده از پمپ‌های دوار تولیدی دانش‌بنیان‌ها در دولت سیزدهم

رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: در پالایشگاه‌های فراسرزمینی به میزان زیادی از تجهیزات تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده شده که نتیجه دیپلماسی فعال انرژی در این دولت است.

استفاده از پمپ‌های دوار تولیدی دانش‌بنیان‌ها در دولت سیزدهم
پژواک کارفرما -

آرش نجفی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران درباره میزان فعال شدن دیپلماسی انرژی در دولت سیزدهم و همچنین توجه به دانش بنیان‌ها در این مسیر گفت: در این خصوص باید توجه داشت که علاوه بر اقدامات دولت سیزدهم، حضور بایدن در آمریکا به عنوان رئیس جمهور نیز بی تأثیر نبود. بایدن در برخی موارد به دلیل منافع و مصالح ملی آمریکا مجبور شد که تا حدی مناسب‌تر از ترامپ رفتار کند؛ به عنوان مثال، تعاملی که این کشور با ونزوئلا در حوزه نفت انجام داد، گواه این نکته است.

وی در ادامه توضیح داد: در این مورد با جذب نفت تولیدی کشور ونزوئلا به سمت آمریکا، بازار رقابتی برای ایران بازتر و مناسب‌تر شد و در نتیجه توانستیم به شکلی راحت تر و بهتر نفت تولیدی کشور را در بازارهای آسیای شرقی و کشورهایی مثل چین و امثال آن به فروش برسانیم.

نجفی افزود: ایجاد و توسعه پالایشگاه‌های فراسرزمینی اقدام بسیار عاقلانه‌ای بود که توسط دولت سیزدهم انجام شد. در گذشته و در دولت قبل این پالایشگاه‌ها بی دلیل واگذار شده بود اما در دولت فعلی مجدداً نسبت به خرید برخی از این پالایشگاه‌ها و سهام دار شدن در آنها، اقدام مناسبی انجام شد.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: در پالایشگاه‌های فراسرزمینی به میزان زیادی از تجهیزات تولیدی شرکت‌های دانش بنیان مانند کاتالیست‌ها و پمپ‌های دوار استفاده شده است که این امر موجب رونق این شرکت‌ها شد.

نجفی در ادامه درباره کیفیت تولیدات شرکت‌های دانش بنیان گفت: اگر بخواهیم به طور واقعی شرکت‌های دانش بنیان را در عرصه جهانی معرفی کنیم و محصولات تولیدی آنها مورد استفاده قرار بگیرد، باید حجم تعاملات ما با جهان به میزان بسیار بیشتری افزایش پیدا کند.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی افزود: صنعت نفت، پیچیده و با استانداردهای بسیار بالایی است و به این راحتی محصولات تولیدی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی با استانداردی که در حال حاضر وجود دارد، نمی‌توانند مورد استقبال صنعت نفت در عرصه جهانی قرار بگیرد و صادرات این محصولات را به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام
۱۳۱۳
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها