سخنگوی سازمان امور مالیاتی خبر داد:

افزایش مهلت ارسال صورتحساب الکترونیکی مالیاتی به ۲۱ روز

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مهلت ارسال صورت حساب الکترونیکی در سامانه مودیان که تا پیش از این هفت روز بود به ۲۱ روز افزایش پیدا کرده است.

افزایش مهلت ارسال صورتحساب الکترونیکی مالیاتی به ۲۱ روز
پژواک کارفرما -

مهدی موحدی بکنظر اظهار کرد: طبق لایحه تسهیل تکالیف مؤدیان از اول دی‌ماه ۱۴۰۲ تمام اشخاص حقوقی مشمول ارسال صورتحساب الکترونیکی هستند.

وی افزود: پیش از این سازمان امور مالیاتی کشور در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تنها ۷ روز به مودیان مهلت ارسال صورتحساب الکترونیکی داده بود.

موحدی تاکید کرد: مودیان مالیاتی اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی درخواست‌های متعددی برای ایجاد تسهیلات جهت انجام تکالیف مقرر در قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان داشتند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: از این رو با پیگیری‌های انجام شده از طریق کارگروه راهبری سامانه مودیان، مهلت صدور صورتحساب الکترونیکی تا ثبت در سامانه مودیان تا اطلاع ثانوی به ۲۱ روز افزایش یافت.

موحدی بکنظر گفت: این مهم با عنایت به سیاست‌های کلان سازمان امور مالیاتی برای بهره ‌مندی کلیه مودیان از مشوق ها و تسهیلات قانون مذکور از حیث زمان صدور صورتحساب الکترونیکی تا ثبت در سامانه مودیان و محاسبه سیستمی مالیات بر ارزش افزوده صورت گرفت.

انتهای پیام
۴۳۹
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها