ضرب الاجل ۱۰ روزه رئیسی به دستگاه‌ها برای عملیاتی کردن مشارکت مردم در تولید

رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تلاش مضاعف برای گفتمان‌سازی فراگیر و نهادینه کردن مشارکت مردم در تولید و اقتصاد، دستور داد کارگروهی متشکل از مسئولان دولت و فعالان عرصه تولید و اقتصاد مردمی تشکیل شود تا در مدت حداکثر ۱۰ روز، ساز و کارهای اجرایی و عملیاتی کردن مشارکت مردم در امر تولید را در دستگاه‌ها و نهادهای دولتی تعیین کنند.

ضرب الاجل ۱۰ روزه رئیسی به دستگاه‌ها برای عملیاتی کردن مشارکت مردم در تولید
پژواک کارفرما -

رییس جمهور در آخرین نشست از دیدارهای رمضانی خود، با جمعی از مسئولان، صاحب‌نظران و حلقه‌های میانی عرصه تولید و اقتصاد مردمی به گفتگو پرداخت.

در این دیدار رئیسی بعد از شنیدن سخنان صاحب‌نظران و فعالین اقتصادی عرصه مردمی‌سازی اقتصاد، جهت رفع موانع، مشکلات و دغدغه‌های پیش روی این فعالان اقتصادی دستوراتی صادر کرد.

رئیس جمهور در این جلسه، با تأکید بر اینکه محقق کردن منویات حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر مشارکت‌دهی مردم در امر تولید نیازمند «طرحی نو» و اقدامی تحولی است، همگرایی و هم‌افزایی فعالان حلقه‌های میانی عرصه تولید و اقتصاد مردمی را از جمله اقدامات موثر در این زمینه برشمرد و بر عزم دولت برای توانمندسازی این تشکل‌ها و فعالان اقتصادی تأکید کرد.

آیت الله رئیسی با امیدآفرین خواندن گزارش‌های ارائه شده از سوی نهادها و تشکل‌های مردمی در حوزه مردمی‌سازی اقتصادی، از صاحب‌نظران و فعالان اقتصادی حاضر در جلسه و همچنین نمایندگان حلقه‌های میانی فعال در اقتصاد مردمی خواست، تجربیات و تحقیقات خود در زمینه بهره‌گیری بهینه از ظرفیت مردم در امر تولید و اقتصاد را در اسرع وقت جهت استفاده در برنامه عملیاتی‌ دولت در این زمینه، ارائه کنند.

رئیس جمهور همچنین با تأکید بر ضرورت تلاش مضاعف برای گفتمان‌سازی فراگیر و نهادینه کردن مشارکت مردم در تولید و اقتصاد، دستور داد کارگروهی متشکل از مسئولان دولت و فعالان عرصه تولید و اقتصاد مردمی تشکیل شود تا در مدت حداکثر ۱۰ روز، ساز و کارهای اجرایی و عملیاتی کردن مشارکت مردم در امر تولید را در دستگاه‌ها و نهادهای دولتی تعیین کنند.

«برگزاری مستمر جلسات حل مسئله برای رفع موانع و مشکلات فعالین این بخش»، «ایجاد سامانه ملی جهت ثبت اقدامات و مشکلات فعالان اقتصاد مردمی و پیگیری و حل این مشکلات از سوی مسئولان»، «توجه ویژه به ظرفیت و نقش بانوان در تولید»، «ایجاد بازار برای عرضه کالاهای تولیدی و صنایع دستی در استان‌ها»، «بهره‌گیری از تجربیات موفق و طرفیت بسیج در مشارکت بیشتر مردم در فعالیت‌های اقتصادی»، «تأکید بر جبران کم توجهی‌های گذشته به بخش تعاون به عنوان بستری مهم برای حضور و مشارکت مردمی در اقتصاد» و «تأکید بر ضرورت نقش‌آفرینی همه اقشار جامعه و افراد موثر در فعال‌سازی مشارکت‌های مردمی» از دیگر نکاتی بود که رئیس جمهور ناظر به سخنان برخی از حاضرین در این نشست به آنها اشاره کرد.

رئیسی در ادامه با تأکید بر توجه ویژه به مدیریت زمان در رفع نیازهای کشور، تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی به موقع و به درستی اجرا می‌شد امروز اقتصاد ما در مواجهه با تکانه‌ها مقاوم‌تر بود.

رئیس جمهور همچنین یکی از شروط موفقیت مشارکت‌دهی مردم در امر تولید را جلوگیری از فعالیت بخش‌های غیرمولد عنوان کرد و افزود: به همان میزان که مسئله تولید مورد توجه قرار گرفته است به همان میزان نیز باید از میدان‌داری بخش‌های اقتصادی غیرمولد و سوداگرانه جلوگیری و نقدینگی را به سمت اقتصاد مولد هدایت کنیم.

 رئیسی در پایان با بیان اینکه جهش تولید در کشور به ایجاد نشاط اجتماعی، خلق ثروت و رفع بسیاری از چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی منجر خواهد شد، اظهار داشت: بدون تردید با کار جهادی و تلاش مضاعف از سوی دولت و حلقه‌های میانی عرصه‌ تولید و اقتصاد مردمی و همچنین اتکای به ظرفیت‌های مردمی خواهیم توانست شعار سال را محقق و جهش تولید را به حد قابل قبولی برسانیم.

انتهای پیام
۷۲۸
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها