معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

واحدهای تولیدی کوچک با افزایش مزد مشکل دارند/ «مزد منطقه‌ای» در قانون کار تصریح شده است

رعیتی فرد گفت: واحدهای بزرگ و صنعتی با افزایش دستمزد مشکل چندانی ندارند، اما این موضوع برای واحدهای خُرد که آمار قابل توجهی از اشتغال را به خود اختصاص داده‌اند، مهم است.

واحدهای تولیدی کوچک با افزایش مزد مشکل دارند/ «مزد منطقه‌ای» در قانون کار تصریح شده است
پژواک کارفرما -

علی‌حسین رعیتی‌فرد (معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در دیدار صمیمی با اعضای هیات مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته شهر تهران گفت: از نظرات، پیشنهادات کارشناسی و برگزاری نشست با جامعه کارگری و فعالان گروه‌های مختلف در تعیین دستمزد استقبال می‌کنیم. 

وی تأکید کرد: برای رفع نگرانی جامعه بازنشستگان و شنیدن نظر این گروه ضمن هماهنگی لازم، از نماینده کانون عالی کارگران بازنشسته برای حضور در یکی از نشست‌های شورای عالی کار و ارائه پیشنهادها به اعضای شورا دعوت خواهد شد. 

رعیتی‌فرد ضمن اشاره به تصریح قانون کار به اجرای مزد منطقه‌ای، افزود: پیشنهاد مزد منطقه‌ای اخیراً از سوی وزارت اقتصاد و دارایی مطرح و در کمیته‌های کارشناسی ذیل شورای عالی کار بررسی شده است؛ هفته گذشته نیز نشستی به همین منظور برگزار گردید. 

وی با اشاره به نگرانی و دغدغه جامعه کارگری و بازنشستگان در مورد میزان حداقل دستمزد سال آتی گفت: تاکنون در نشست‌های شورای عالی کار مبحث مزد سال ۱۴۰۳ مطرح نشده، اما نشست‌های کمیته‌های کارشناسی آن آغاز شده است. 

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در این مسیر نظرات شرکای اجتماعی اخذ و با رویکرد کارشناسی جمع‌بندی و نهایتاً با رأی و نظر شورای عالی کار تلاش می‌شود به عدد قابل قبولی برای مزد سال آینده برسیم. 

وی تأکید کرد: واحدهای بزرگ و صنعتی با افزایش دستمزد مشکل چندانی ندارند، اما این موضوع برای واحدهای خُرد که آمار قابل توجهی از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده‌اند، مهم است. 

وی خاطرنشان ساخت: تلاش می‌کنیم که بهمن‌ماه امسال، نشست‌های هم‌اندیشی درخصوص موضوعات مربوط به جامعه کار و تولید با حضور سازمان‌های کارگری، بازنشستگان و کارفرمایی برگزار شود. 

در ابتدای این نشست، اعضای هیئت مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته شهر تهران ضمن ارائه گزارش عملکرد، نظرات، دغدغه‌ها و پیشنهادهای خود در خصوص موضوعات مرتبط از جمله نحوه تعیین حداقل دستمزد سال ۱۴۰۳ را بیان کردند.

 

انتهای پیام
۱۰۵
دیدگاه
آخرین‌های اخبار
آخرین اخبار
پربازدیدها