حل مشکل واحدهای تولیدی پیگیری می‌شود

در نشست دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که به میزبانی اتاق ایران برگزار شد، اعضا پیشنهاد دادند برنامه خروج ماشین‌آلات یک واحد تولیدی مورد بررسی در این نشست از فهرست اموال تملیکی گمرک، اجرایی شود. سازمان

حل مشکل واحدهای تولیدی پیگیری می‌شود
پژواک کارفرما -

در صدوهفتادوهشتمین نشست دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به میزبانی اتاق ایران، پرونده چهار شرکت بررسی شد و اعضا تأکید کردند یکی از قدم‌های جدی در راستای تسهیل شرایط تولید، خروج ماشین‌آلات موردنیاز یکی از واحدهای تولیدی از اموال تملیکی است و برای این منظور لازم است برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد تا ماشین‌آلات واحد تولیدی که پرونده آن در این نشست بررسی شد، از اموال تملیکی خارج شوند.

این نشست به همت دفتر امور مجامع و شوراهای حاکمیتی اتاق و با حضور نمایندگان اتاق ایران، اتاق تعاون، سازمان بازرسی کل کشور، صندوق توسعه ملی، بانک توسعه تعاون و سایر نهادهای ذی‌ربط و مراجع استانی برگزار و در آن پرونده 4 شرکت تولیدی بررسی شد.

در این جلسه راهکارهایی با هدف حل مشکل واحدهای تولیدی ارائه شد که عبارتند از برنامه‌ریزی برای خروج ماشین‌آلات واحدهای تولیدی از اموال تملیکی گمرک، اجرای برنامه افزایش تولید و تعهد افزایش ظرفیت تولید شرکت‌ها ظرف بازه زمانی مشخص، بررسی مشکل بارگیری و کسر تخلیه شرکت و ارجاع پرونده به کمیته گمرکی ستاد تسهیل.

علاوه بر این موارد، لزوم تلاش مراجع استانی برای رفع مسائل و مشکلات شرکت‌ها در سطح خود استان‌ها مورد تأکید قرار گرفت.

انتهای پیام
۱۴۵۹
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها