فروش ۹۵ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: ۹۵ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانک‌ها فروخته شده است که ۵۸ هزار میلیارد تومان آن مربوط به دولت سیزدهم است.

فروش 95 هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها
پژواک کارفرما -

سید احسان خاندوزی در مراسم رونمایی از سند معماری یکپارچه فناوری اطلاعات و مرکز عملیات امنیت وزارت امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: در روزهای آینده فهرست وضعیت حوزه‌های مختلف زیر مجموعه‌های وزارت اقتصاد از جمله خزانه‌داری، حوزه مالی، مالیاتی، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، گمرک، خصوصی سازی و سایر بخش‌ها با جزئیات آماده شده و به عموم ارائه خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص عملکرد دولت سیزدهم در زمینه مولد سازی نیز گفت: اصل اتفاقات در حوزه مولد سازی از سال 1402 رقم خورده است اما در زمینه فروش اموال مازاد به ویژه بانک‌ها، از سال 94 قانون آن وجود داشت.

وزیر اقتصاد افزود: عملکردها موجود است و آخرین رقمی که در این زمینه منتشر شده است حاکی از فروش 95 هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌های کشور است.​

وی افزود: 58 هزار میلیارد تومان از این عملکرد مربوط به دولت سیزدهم و بقیه آن نیز به مربوط به عملکرد دولت‌های قبل است.

وزیر اقتصاد درباره عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی در زمینه FATF نیز گفت: رویکرد حاکم بر دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی در این زمینه این بود که باید کشور فعالانه در این حوزه ظاهر شود و اگر کنار بکشیم هیچ منفعتی برای ملت ایران نخواهد داشت .​

وی افزود: در زمینه مبارزه با پولشویی و جرایم سازمان یافته نیز به همین ترتیب بود و وقتی که دولت سیزدهم کار خود را شروع کرد، در حدود 40 مرکز پولشویی در کل بیمه‌ها، بانک‌ها و بورس کشور وجود داشت. در حالی‌که امروز بیش از 500 واحد مبارزه با پولشویی و جرایم سازمان یافته در کشور فعال است.

انتهای پیام
۱۷۱۲
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها