با انتشار بیانیه‌ای؛

انجمن اقتصاد ایران هم با تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالفت کرد

اعضای انجمن اقتصاد ایران در بیانیه‌ای از نمایندگان مجلس خواستار تعطیلیِ شنبه به جای پنجشنبه شدند.

انجمن اقتصاد ایران هم با تعطیلی پنجشنبه‌ها مخالفت کرد
پژواک کارفرما -

انجمن اقتصاد ایران در بیانیه‌ای از نمایندگان مجلس خواستار تعطیلیِ شنبه به جای پنجشنبه شد. 

در این بیانیه آمده: 

«پیرو بیانیه قبلی انجمن اقتصاد ایران در خصوص تعطیلی شنبه‌ها به‌جای پنجشنبه‌ها، متاسفانه کمیسیون اجتماعی بدون در نظر گرفتن هزینه‌های اقتصادی و مالی و فرصت‌های ازدست رفته، رای به تعطیلی پنج‌شنبه‌ها داده و اکنون تصمیم نهایی به عهده صحن علنی مجلس محترم است، این انجمن خواستار آن است که تک تک نمایندگان محترم مابه‌ازای کاهش ساعات کار، امکان ارتباط کاری با دنیا در هفته و فعالیت اقتصادی کشور را در نظر گرفته و رای به تعطیلی پنج‌شنبه‌ها ندهند که بار اقتصادی زیادی را بر کشور تحمیل کند. 

لذا انتظار است نمایندگان محترم به تعطیلی شنبه‌ها رای دهند و با همین یک تصمیم پتانسیل ارتباطات تجاری و اقتصادی کشور را با دنیا و شرکای تجاری افزایش دهند. چرا که هیچکدام از شرکای تجاری روز پنج‌شنبه تعطیل نیستند و اتفاقا شنبه یکی از روزهای تعطیل اکثریت آن‌هاست. مضافا اینکه محدود کردن روزهای ارتباطات کشور با دنیا در کارنامه تک تک نمایندگان محترم در تاریخ می‌ماند و مسئولیت اثرات زیانبار آن متوجه تصمیم‌گیران و بر گرده آحاد مردم خواهد بود. 

لذا هنگام طرح این موضوع در صحن مجلس، نمایندگان محترم با درایت کامل و بدون بار کردن هیچ هزینه‌ای با تعطیلی شنبه‌ها موافقت و زمینه ارتباط بیشتر و نتیجتا رفاه بیشتر مردم مستحق کشور عزیزمان را فراهم کنند. 

تصمیم و رای به ۴ روز کاری مشترک با دنیا و همسایگان به جای ۳ روز، تصمیم درخشان و ماندگار مجلس محترم خواهد بود و تصمیم عکس آن (تعطیلی پنج‌شنبه) موجب حذف عایدات اقتصادی و غیر اقتصادی به راحتی و با دست خود از کشور و مردم است. 

تعطیلی شنبه‌ها نه تنها بار هزینه‌ای ندارد بلکه با افزوده شدن یک روز کاری و ارتباط با دنیا سرتاسر خیر و منفعت برای کل کشور خواهد داشت. رای به تعطیلی شنبه، همراهی و همدلی بیشتر فعالان اقتصادی و رونق کسب و کارها و تجارت و جذب سرمایه‌گذاری و تامین بهتر منابع بودجه را به همراه دارد و رای علیه گوشه‌گیری و گسترش فقر است.»

انتهای پیام
۸۰۳
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها