آمادگی وزیر تعاون برای رفع شبهه منتقدان کاهش نرخ بیکاری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اگر کارشناسان شبهه‌ای درباره کاهش نرخ بیکاری اعلام‌شده دارند، آمادگی داریم تا این شبهه را برطرف کنیم.

آمادگی وزیر تعاون برای رفع شبهه منتقدان کاهش نرخ بیکاری
پژواک کارفرما -

سید صولت مرتضوی درباره آمارهای اشتغال و اینکه گفته می‌شود درست نیست، تصریح کرد: اولا اظهار نظر آزاد است و هر کسی می‌تواند نسبت به هر موضوعی خدشه وارد و نظر خود را بیان کند اما اساسا ملاک عمل، مراکز رسمی هستند. ما اشتغال را به چند روش بررسی می‌کنیم. یکی سامانه رصد، دومی میزان بیمه اجباری و اختیاری که از سوی کارفرمایان و خویش‌فرمایان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: سومی آمار مراکز رسمی از جمله مرکز آمار ایران و سایر مراجع رسمی کشور است. اینها همه موید این هستند که بحمدالله ما تک به تک نسبت به کاهش نرخ بیکاری موفق بوده‌ایم یعنی آن دو درصدی که گفتیم محقق شده و نرخ بیکاری برای اولین بار در ۴۰ سال اخیر به کانال ۷ رسیده است. البته کارشناسان اگر نظری دارند اعلام کرده و حتی بیایند با ما صحبت کنند تا اگر شبهه‌ای وجود دارد آن را برایشان برطرف کنیم.

وزیر تعاون همچنین گفت: طرح‌های کالابرگ به مناسبت دهه فجر اجرایی و با استقبال خوبی مواجه شد. ظرف ۷ روزگذشته بالغ بر ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از این طرح استفاده کردند. اعتباری در حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان داشت که ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان آن یارانه بود و مابقی را هم مردم خرید کردند. این طرح باعث شد تا هم بازار رونق بگیرد و هم مشکلات مایحتاج عمومی مردم کم شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری اظهار کرد: آنهایی که الان بالای ۲۸ سال سابقه کار دارند، حداقل باید ۳۰ سال خدمت کنند و افزایش سن بازنشستگی از سال ۱۴۰۵ عملیاتی می‌شود.

مرتضوی خاطرنشان کرد: قانون مشمول کسانی می‌شود که ۲۸ سال سابقه خدمت دارند و مشمول افرادی که ۲۹ و ۳۰ سال سابقه دارند نمی‌شود.

وی هم‌چنین گفت: بحث اشتغال را از طریق سامانه رصد و میزان بیمه اجباری و اختیاری که از کارفرمایان و خویش فرمایان صورت گرفته و مرکز آمار ایران ارزیابی می کنیم.

انتهای پیام
۳۲۸
دیدگاه
آخرین‌های اجتماعی
آخرین اخبار
پربازدیدها