وزیرکار:

مزد منطقه‌ای عین قانون است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مزد منطقه‌ای و مزد رشته صنعتی و خدماتی عین قانون است؛ قانون‌گذار گفته مزد باید بر اساس منطقه و نوع صنعت باشد و تا الان اجرا نشده است.

 مزد منطقه‌ای عین قانون است
پژواک کارفرما -

سید صولت مرتضوی درباره این‌که آیا مزد منطقه‌ای برای افزایش دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۳ لحاظ می‌شود، یا خیر گفت: موضوع مزد منطقه‌ای و مزد رشته صنعتی و خدماتی عین قانون است؛ قانون‌گذار گفته است مزد باید بر اساس منطقه و نوع صنعت باشد و تا الان اجرا نشده است، درحال حاضر پیشنهاداتی را بعضی از دوستان که از اعضای شورای عالی کار هستند، ارائه داده‌اند که در دست بررسی است. می‌نشینیم بحث می‌کنیم اگر در شورای کار تصویب شد، حتما اجرا می‌شود اگر نشد هم خیر.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین اخبار جلسات شورای عالی کار در خصوص تعیین دستمزد کارگران در ۱۴۰۳ اظهار داشت: کارگروه‌ها فعال هستند و بررسی می‌کنند به استناد قانون ان‌شاالله امیدواریم که بستر تصمیم‌گیری فراهم شود.

وی در پاسخ به این‌که آیا اسفندماه امسال تعیین دستمزد می‌شود یا به فرودین ماه سال ۱۴۰۳ کشیده می‌شود، گفت: برای سال ۱۴۰۳ می‌خواهیم تصمیم بگیریم خیلی ضرورت ندارد الان تصمیم‌گیری شود. این تصمیم برای ۱۴۰۳ است که از ۱۴۰۳/۱/۱ باید اجرایی شود و حتما در وقت مناسب تصمیم می‌گیریم.

مرتضوی در خصوص عیدی کارگران بیان کرد: قانون مشخص کرده است و طبق قانون پرداخت می‌شود.

 

انتهای پیام
۱۰۹
دیدگاه
آخرین‌های اخبار
آخرین اخبار
پربازدیدها