صورت حساب الکترونیک ابزاری برای وصول مالیات بر ارزش افزوده

سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: تنها راه حل برای آنکه مالیات بر ارزش افزوده ای که مصرف کننده نهایی آن را پرداخت می‌کند را بتوانیم از فروشندگان دریافت کنیم آن است که شفافیت در این مسیر ایجاد کنیم.

صورت حساب الکترونیک ابزاری برای وصول مالیات بر ارزش افزوده
پژواک کارفرما -

مهدی موحدی بکنظر، سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور، با بیان اینکه بسیاری از مواد خوراکی و کالاهای اساسی و بسیاری از کالاهای مصرفی معاف از مالیات بر ارزش افزوده هستند، گفت: فرآورده های  کشاورزی و دامی از جمله  شیر، پنیر، ماست و ... معاف از مالیات هستند و مالیات بر ارزش افزوده بر آنها تعلق نمی گیرد.

وی با بیان اینکه مالیات بر مصرف به واسطه آنکه معافیت‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد، قاطبه مردم را دربر نمی گیرد و مصرف کننده مالیاتی را پرداخت نمی‌کند، اظهار داشت: تنها راه حل برای آنکه مالیات بر ارزش افزوده ای که  مصرف کننده نهایی آن را پرداخت می‌کند را بتوانیم از فروشندگان دریافت کنیم آن است که شفافیت در این مسیر ایجاد کنیم.

موحدی بکنظر افزود: برای شفافیت در این مسیر لازم است که هر فروشنده صورتحساب خود را ثبت کند و ما از آحاد مردم تقاضا داریم که در هنگام خرید فاکتور و یا صورتحساب را از فروشنده مطالبه کند.

 سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اتصال دستگاه‌ها به سامانه مودیان از ابتدای دی ماه شروع شده و هنوز قاطبه صاحبان مشاغل به این سامانه متصل نشده اند. بخشی از اصناف حقوقی به این سامانه متصل شده اند. بنابراین  باید شرایطی را ایجاد کنیم که تمامی فروشندگان به سامانه مودیان متصل شوند.

انتهای پیام
۳۲۲
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها