بازدید ۶ میلیون گردشگر خارجی از ایران در ۲۰۲۳/ صعود رتبه گردشگری ایران

سازمان ملل از ورود حدود ۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران در سال ۲۰۲۳ و صعود ۶ پله‌ای ایران در رده‌بندی جهانی گردشگری خبر داد.

بازدید ۶ میلیون گردشگر خارجی از ایران در 2023/ صعود رتبه گردشگری ایران
پژواک کارفرما -

سازمان جهانی گردشگری وابسته به سازمان ملل در جدیدترین گزارش خود از رشد قابل توجه ورود گردشگران خارجی به ایران در سال ۲۰۲۳ خبر داده است.

بر اساس آمار این نهاد بین‌المللی ورود گردشگران خارجی به ایران در سال ۲۰۲۳ با رشد ۴۳ درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده است.

در این سال ۵.۹ میلیون گردشگر خارجی از ایران دیدن کرده‌اند. در سال پیش از آن جمعیت گردشگران خارجی ورودی به ایران ۴.۱ میلیون نفر اعلام شده بود.

رشد ۴۳ درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران طی سال میلادی گذشته در حالی است که طی سال قبل از آن نیز صنعت گردشگری ایران پس از شیوع کرونا احیا شده و ورود گردشگران خارجی به ایران بیش از ۴ برابر شده بود.

در سال ۲۰۲۱ تنها ۸۸۰ هزار گردشگر خارجی به ایران سفر کرده بودند که این رقم در سال ۲۰۲۲ به ۴.۱ میلیون نفر افزایش یافته بود.

بر اساس این گزارش با افزایش ورود گردشگران خارجی به ایران رتبه ایران در جهان از این نظر نیز بهبود یافته است. ایران در سال ۲۰۲۲ در رتبه ۴۰ جهان از نظر جمعیت گردشگران خارجی ورودی به کشور قرار داشت؛ اما در سال ۲۰۲۳ با صعود ۶ پله‌ای در جایگاه ۳۴ قرار گرفته است.

بر این اساس تنها ۳۳ کشور جهان در این سال گردشگر خارجی بیشتری نسبت به ایران جذب کرده‌اند. فرانسه با جذب ۱۰۰ میلیون گردشگر خارجی در رتبه نخست جهان قرار گرفته و اسپانیا با ۸۵ میلیون نفر و آمریکا با ۶۶ میلیون نفر به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته‌اند.

کشورهای ایتالیا، ترکیه، مکزیک، انگلیس، آلمان، یونان و اتریش رتبه‌های چهارم تا دهم را از این نظر به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام
۱۲۶۰
دیدگاه
آخرین‌های اجتماعی
آخرین اخبار
پربازدیدها