انتقاد رئیس اتاق تهران؛

محدودسازی ثبت‌سفارش مانع بزرگ تحقق شعار جهش تولید

رئیس اتاق بازرگانی تهران در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، تاکید کرده که محدودسازی ثبت‌سفارش مانعی بزرگ در تحقق شعار جهش تولید است.

محدودسازی ثبت‌سفارش مانع بزرگ تحقق شعار جهش تولید
پژواک کارفرما -

محمود نجفی عرب در این نامه‌ ۱۰ بندی به عباس علی‌آبادی، وزیر صمت، با تاکید بر اینکه در مصوبه اخیر این وزارتخانه در خصوص محدود کردن ثبت سفارش واحدهای تولید و بازرگانی قوانین مصرح کشور رعایت نشده، خواستار ابطال این مصوبه شد.

او همچنین این مصوبه را مانعی در جهت تحقق شعار جهش تولید خواند و تاکید کرد که مصوبه یاد شده، سطح مداخلات دولتی در فعالیت بنگاه‌های اقتصادی را افزایش می‌دهد و بستر گسترش فساد اداری را فراهم می‌کند.

متن کامل نامه را اینجا مشاهده کنید.

گفتنی است اخیرا سامانه جامع تجارت در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که بر اساس مصوبات جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان اخذ ثبت سفارش جدید صرفا برای واحدهای تولیدی وزارت صنعت، معدن و تجارت که برنامه تولید سال ۱۴۰۳ خود را در بخش تجارت داخلی ثبت کرده باشند و این برنامه به تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دفتر تخصصی مربوطه رسیده باشد، امکان پذیر خواهد بود.

بر این اساس امکان اخذ ثبت سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچون گذشته برقرار است، اما اولویت اول با ۷۵۰ کد تعرفه‌ای است که در تامین کالاهای مورد نیاز کشور از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. 

انتهای پیام
۱۲۵۵
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها