آمادگی نیروگاه‌های برق‌آبی برای تولید پایدار برق در تابستان

نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب نیرو که ۸۰ درصد برقابی‌های کشور را تشکیل می‌دهند، برای تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر در پیک مصرف تابستان در آمادگی کامل به سر می‌برند.

آمادگی نیروگاه‌های برق‌آبی برای تولید پایدار برق در تابستان
پژواک کارفرما -

شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "سدها و نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو همزمان با مهار سیلاب، کنترل آب‌های سطحی و جلوگیری از هدر رفت آب و توسعه صنایع مختلف و کشاورزی مناطق مختلف کشور، با انجام بازرسی‌های فنی دوره‌ای و با آمادگی کامل به استقبال پیک مصرف تابستان 1403 و تولید برق پایدار می‌روند.

از ابتدای سال آبی جاری تاکنون بالغ بر 10 میلیارد متر‌مکعب آب وارد مخازن این سدها شده و علاوه بر ذخیره مناسب آب، به منظور مدیریت بهینه مخازن سدها، نزدیک به 3100 گیگاوات ساعت انرژی تجدیدپذیر و پاک تولید کرده‌اند.

لازم به ذکر است که شرکت آب و نیرو در حدود 80 درصد نیروگاه‌های برق آبی کشور را احداث کرده و هم اینک با ظرفیت آماده تولید حدود 3000 مگاوات، ضمن آمادگی کامل برای ادامه خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران، همچون سال‌های گذشته نقش استراتژیک و حساس خود را در تأمین انرژی مطمئن در زمان پیک مصرف و پایداری شبکه برق کشور ایفا خواهد داد."

انتهای پیام
۱۲۹۹
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها