در حاشیه اجلاس سازمان بین‌المللی کار در ژنو صورت گرفت؛

دیدار هیات سه جانبه ایران با وزیر کار لبنان در اجلاس۱۱۲«ILO»

دیدار هیات سه جانبه (دولت، کارگری و کارفرمایی) جمهوری اسلامی ایران با وزیر کار لبنان، مصطفی بیرم در حاشیه اجلاس ۱۱۲ سازمان بین المللی کار، صورت گرفت.

دیدار هیات سه جانبه ایران با وزیر کار لبنان در اجلاس112«ILO»
پژواک کارفرما -

دیدار هیات سه جانبه (دولت، کارگری و کارفرمایی) جمهوری اسلامی ایران با وزیر کار لبنان، مصطفی بیرم در حاشیه اجلاس ۱۱۲ سازمان بین الملل کار، صورت گرفت. 

به گزارش خبرنگار پژواک کارفرما، در این این دیدار علاوه بر نمایندگان سه جانبه از جمهوری اسلامی ایران، علی بحرینی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو و بابک محمدخانی، معاون امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیزحضور داشتند.

گفتنی است، امروز، چهارشنبه، شانزدهم خرداد 1403 برابر با 5 ژوئن 2024، نمایندگان دولت، کارفرمایی و کارگری در اجلاس ۱۱۲ سازمان بین‌المللی کار با توجه به دستور کار اجلاس، سخنرانی کردند.

مواردی همچون حفاظت در برابر خطرات بیولوژیکی، اصول و حقوق بنیادین کار، کار شایسته و اقتصاد مراقبتی، دستور کار اجلاس ۱۱۲ کنفرانس بین المللی کار است.

اجلاسیه ۱۱۲ سازمان بین المللی کار با حضور نمایندگان دولت، کارگر و کارفرما از کشورهای عضو ILO، سوم ژوئن ۲۰۲۴ برابر با ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ در ساختمان مرکزی سازمان بین المللی کار واقع در ژنو سوییس، آغاز به کار کرد و تا ۱۴ ماه ژوئن(۲۵ خرداد) ادامه خواهد داشت.

در این اجلاسیه، نمایندگانی از ۱۸۷ کشور عضو سازمان بین‌المللی کار، از گروه دولت‌ها، کارگران و کارفرمایان شرکت می‌کنند و به طیف وسیعی از موضوعات که اثرات بلند مدتی بر جهان دنیای کار دارد، به بحث وگفت و گو می‌پردازند.

سازمان بین‌ المللی کار، نخستین سازمان تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد با ساختاری سه‌جانبه مرکب از نمایندگان گروه کارگری، کارفرمایی و دولت است که با هدف تدوین مقررات و قوانین بین‌المللی در جهت بهینه‌سازی استانداردهای بین‌المللی کار، تشکیل شده است.

سال گذشته در یکصد و یازدهمین اجلاسیه بین‌المللی کار که از پنجم لغایت ۲۶ خرداد ماه در ژنو سوئیس برگزار شد، عدالت اجتماعی به عنوان دستور اصلی اجلاسیه سازمان با هدف ایجاد جهانی پایدارتر و عادلانه‌تر، مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام
۱۳۳۲
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها