اطلاعیه درگاه ملی مجوزها؛

مجوزهای با تاخیر، خودکار صادر می شوند

درگاه ملی مجوزهای کشورهای در اطلاعیه ای اعلام کرد: در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار(تبصره ۳ ماده ۷مکرر)، صدور خودکار تعداد ۱۰۲۹عنوان مجوز با درخواست های مواجه با تاخیر از روز پنجشنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۳ در درگاه ملی مجوزها فعال شد.

مجوزهای با تاخیر، خودکار صادر می شوند
پژواک کارفرما -

در اطلاعیه درگاه ملی مجوزها آمده است: در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار(تبصره 3 ماده 7مکرر)، صدور خودکار تعداد 1029 عنوان مجوز با درخواست های مواجه با تاخیر از روز پنجشنبه 7 تیرماه 1403 در درگاه ملی مجوزها فعال شد.

شایان ذکر است از سال گذشته تاکنون حدود 27000 درخواست مواجه با تاخیر از طریق درگاه ملی مجوزها صادر شده اند.همه افرادی که از درگاه ملی مجوزها شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) دریافت می‌کنند تحت حمایت کامل قانون قرار دارند.

از نظر دولت شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) کاملا دارای اعتبار قانونی است و همه مجوزهای کاغذی به حکم قانون باید به شناسه یکتا تبدیل شوند.دبیرخانه هیات مقررات‌زدایی از همه مراجع صدور مجوز درخواست می‌کند درخواست‌های تأخیرخورده را در اسرع وقت به یکی از دو حالت صدور یا رد با ذکر دلیل، تعیین تکلیف کنند و هشدار می‌دهد؛ رد درخواست بدون دلیل موجه، معادل درخواست شرط اضافه از متقاضی مجوز است و جرم تلقی می‌شود.

خاطر نشان می سازد مراجع صدور مجوز می توانند در نظارت های پسینی اقدام مقتضی در خصوص ابطال، تعلیق یا لغو مجوز را دقیقا بر اساس ملاحظات و مقررات قید شده در کاربرگ های ابطال، تعلیق و لغو انجام و از طریق سرویس به درگاه ملی مجوزها بادلایل مستدل برای درج در بانک کسب وکار اعلام نمایند.

لازم به ذکر است؛ 238 هزار و 286 درخواست با تاخیر مواجه شده که این درخواست ها روی 485 عنوان مجوز از 1029 عنوان مجوز تعیین شده بود. از این تعداد درخواستی که با تاخیر مواجه شده بود برای 127 هزار و 351 درخواست، مجوز صادر و 110 هزار و 865 درخواست در صف صدور قرار گرفته اند و بتدریج در بانک کسب و کار هم درج می شوند.

انتهای پیام
۱۶۰۲
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها