رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

آمادگی برای ارائه بخش دوم لایحه بودجه۱۴۰۳

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اعلام آمادگی سازمان برای ارائه بخش دوم لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به محض ابلاغ بخش نخست بودجه از سوی مجلس، گفت: سازمان بخش اول لایحه بودجه ۱۴۰۳ را در موعد مقرر تقدیم کرده است و آمادگی دارد بخش دوم لایحه بودجه را تقدیم کند.

آمادگی برای ارائه بخش دوم لایحه بودجه۱۴۰۳
پژواک کارفرما -

داود منظور با اشاره به اینکه دو مرحله‌ای شدن بودجه از جهت اصلاح ساختار بودجه، تصمیم بجایی بوده است، تأکید کرد: لازم است امور سازمان بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ را در تعامل کامل با دستگاه‌های اجرایی تنظیم کنند.

وی از ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی بر مبنای شاخص‌های کارکردی خبر داد و گفت: لازم است همه امور تخصصی سازمان، عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال جاری را در قالب سندهای مورد توافق ارزیابی کنند.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به بررسی نهایی برنامه هفتم توسعه کشور در شورای نگهبان بعد از انجام اصلاحات از سوی مجلس، خواستار تهیه بُرش سال اول اجرای برنامه هفتم توسعه از سوی معاونت‌ها و امور تخصصی سازمان شد و گفت: لازم است در این بُرش یکساله، اقدامات مهم و عملکردی بر اساس شاخص‌های کلیدی به تفکیک دستگاه‌ها آماده شود و اهداف کمی هم در آن لحاظ شود.

وی با بیان لزوم برنامه‌ریزی برای اقدامات پیشران بر مبنای سند تحول دولت مردمی که در آغاز دولت سیزدهم به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده است، گفت: معاونت‌ها و امورهای تخصصی سازمان باید بر این اساس، به یک برنامه عملیاتی مشترک با دستگاه‌ها برسند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تأکید بر سرعت دادن به افتتاح و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در سال آینده، افزود: سازمان باید با همکاری دستگاه‌های اجرایی، زمان‌بندی دقیق از برنامه افتتاح و راه‌اندازی طرح‌ها در کشور ارائه دهد.

در ادامه این نشست، معاونان و رؤسای امور سازمان برنامه و بودجه نیز به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام
۴۳۲
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها