لازمه تحقق«جهش تولید با مشارکت مردم» توجه به نظرات بخش خصوصی است؛

تعطیلی پنجشنبه؛ اقدامی منفی برای تجارت

رئیس اتاق مشهد با تأکید بر اینکه لازمه تحقق «جهش تولید با مشارکت مردم» توجه به نظرات بخش خصوصی است، تعیین روز پنج‌شنبه به‌عنوان تعطیلی پایان هفته برخلاف نظر بخش خصوصی را اقدامی منفی برای تجارت عنوان کرد.

تعطیلی پنجشنبه؛ اقدامی منفی برای تجارت
پژواک کارفرما -

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مشهد گفت: اضافه شدن روز پنجشنبه به تعطیلات پایان هفته و تعمیق ناهمخوانی تعطیلات آخرهفته کشورمان با اغلب کشورهای دنیا، تبعات منفی به اقتصاد و تجارت کشور تحمیل خواهد کرد.

محمدرضا توکلی زاده در خصوص تصمیم اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس برای تعطیلی روزهای پنجشنبه اظهار کرد: بخش خصوصی موافق اضافه شدن تعطیلات پایان هفته بوده؛ اما تأکید این بخش بر تعطیلی شنبه به‌جای پنجشنبه است؛ زیرا بسیاری از کشورها در جهان، شنبه را به‌عنوان روز تعطیل خود در نظر می‌گیرند و هماهنگی تقویمی در بحث مراودات تجاری و ارتباطات اقتصادی ما در سطح جهانی حائز اهمیت است.

وی افزود: تعطیلی شنبه‌ها به‌جای پنج‌شنبه‌ها ازلحاظ اقتصادی، اثر بهتری بر فعالیت کسب‌وکارها در عرصه بین‌الملل خواهد داشت. این تصمیم می‌تواند تقویت ارتباطات تجاری را در پی داشته باشد؛ بر همین اساس، انتظار ما، توجه ویژه مجلس و دولت به این دغدغه بخش خصوصی است.

توکلی زاده خاطرنشان کرد: بخش خصوصی از ماه‌ها پیش و هم‌زمان با طرح موضوع اضافه شدن به تعطیلات پایان هفته، نظر خود مبنی بر تعیین روز شنبه به‌عنوان دومین روز تعطیلات را مطرح کرد؛ اما تصمیم اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس، حاکی از عدم توجه به نظرات و درخواست‌های بخش خصوصی در این زمینه است.

رئیس اتاق مشهد یادآور شد: با تعطیلی روزهای پنجشنبه و جمعه در ایران، با توجه به تعطیلات اغلب کشورها در روزهای شنبه و یکشنبه، عملاً برقراری ارتباطات بانکی، گمرکی و… برای ۴ روز متوالی ناممکن خواهد شد و این امر، بر حوزه‌های صادرات، واردات، ترانزیت و درمجموع، اغلب بخش‌های اقتصادی آثاری زیان‌بار خواهد داشت.

انتهای پیام
۸۱۰
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها