سازمان بورس هشدار داد؛

۳۱تیر؛ آخرین فرصت ایران‌خودرو و سایپا برای خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس با اعلام این که ۳۱ تیر ماه، پایان فرصت یک ساله ایران خودرو و سایپا برای خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت است، بیان کرد: در پایان تیرماه هیات پذیرش بورس تهران تشکیل جلسه داده و وضعیت پذیرش دو شرکت مذکور را بررسی می‌کند.

۳۱تیر؛ آخرین فرصت ایران‌خودرو و سایپا برای خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت
پژواک کارفرما -

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس با اعلام این که ۳۱ تیر ماه، پایان فرصت یک ساله ایران خودرو و سایپا برای خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت است، بیان کرد: در پایان تیرماه هیات پذیرش بورس تهران تشکیل جلسه داده و وضعیت پذیرش دو شرکت مذکور را بررسی می نماید.

ولی الله جعفری به آخرین وضعیت سهام دو شرکت بزرگ خودروسازی سایپا و ایران خودرو در بازار سهام اشاره کرد و گفت: طبق دستورالعمل پذیرش بورس تهران، شرکت‌هایی که در سه سال مالی متوالی یا  چهار سال متناوب از پنج سال گذشته، مشمول ماده 141 قانون تجارت شده باشند و زیان انباشته آنها بیش از نصف سرمایه آنها باشد، پذیرش آنها در بورس لغو و به بازار پایه فرابورس منتقل می‌شوند.

وی با بیان این که سال گذشته شرکت‌های ایران خودرو و سایپا، صورت‌های مالی منتهی به سال 1401 را ارایه دادند و جزییات آن در تیر ماه 1402 بر روی سامانه کدال منتشر شد، افزود: پس از برگزاری مجمع شرکت‌های ایران خودرو و سایپا مشخص شد که این شرکت‌ها دوباره مشمول ماده 141 قانون تجارت شدند و در زمره شرکت‌های لغو پذیرش قرار گرفتند.

جعفری با اشاره به اینکه طبق این دستورالعمل، هیات پذیرش در چنین شرایطی اقدام به تشکیل جلسه کرده و از شرکت‌های ناشر درخواست توضیح می‌کند، خاطرنشان کرد: هیات پذیرش این اختیار را دارد تا فرصت یک ساله‌ای را به شرکت‌ها برای خروج از شمولیت ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت بدهد.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: بر این اساس، هیات پذیرش فرصت یک ساله ای را به شرکت‌های ایران خودرو و سایپا داد که این مهلت در تاریخ 31 تیر ماه 1403 به پایان می‌رسد.

جعفری تصریح کرد: با توجه به اهمیت این دو شرکت خودروسازی، هیات پذیرش بورس تهران طی یک سال گذشته جلسات منظمی را هر سه ماه یکبار با ایران خودرو و سایپا برگزار و راه‌های خروج از ماده 141 قانون تجارت را بررسی کردند.

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان گفت: جلسه سوم هیات پذیرش برای «شرکت خودروسازی ایران خودرو» هفته گذشته و این جلسه نیز برای «شرکت خودروسازی سایپا» فردا (چهارشنبه) تشکیل می‌شود.

انتهای پیام
۱۲۵۶
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها