تعطیلی پنجشنبه‌ها مانع افزایش صادرات است

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: تعطیلی شنبه‌ به جای پنج شنبه، می‌تواند اقتصاد ایران را در سال جهش تولید با مشارکت مردم در مسیر بهتری قرار دهد.

تعطیلی پنجشنبه‌ها مانع افزایش صادرات است
پژواک کارفرما -

حسین مهدی‌زاد عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: اتاق بازرگانی کماکان پیگیر تعطیلی شنبه به جای پنج شنبه است تا بتوان با سایر کشورهای جهان، از جمله کشورهای همسایه ارتباطات تجاری داشت.

وی افزود:در صورت تعطیلی پنج شنبه و جمعه به جای تعطیلی شنبه و یک شنبه و عدم تطابق با تعطیلی سایر کشورها، عملا سه روز برای ارتباط با دنیا باقی می‌ماند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: باید توجه داشت که تولید کنندگان برای ادامه فعالیت خود نیاز به بازار های جدید و صادرات دارند، تا بتوانند مازاد تولید خود را صادر کنند.

وی تصریح کرد:  از طرفی تعداد تعطیلی ها در ایران زیاد است که این امر به تولید کنندگان ضرر وارد می کند و با اضافه شدن تعطیلی‌ها، تولید با مشکل مواجه می‌شود.

مهدی‌زاد گفت: افزایش تعطیلی ها در دراز مدت به ضرر خود مردم و نیروی کار است زیرا اقتصاد کشور کوچک تر می شود و شرایط اقتصادی برای آنها نیز با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.

وی اظهار داشت: تعطیلی شنبه‌ به جای پنج شنبه، می‌تواند اقتصاد ایران را در سال جهش تولید با مشارکت مردم در مسیر بهتری قرار دهد.

انتهای پیام
۱۲۹۸
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها