سلاح‌ورزی: انجمن نظارت اجازه تداوم دست‌اندازی به اتاق را ندهد

یازدهمین نشست دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران با حضور فعالان بخش خصوصی در اتاق ایران برگزار شد.

سلاح‌ورزی: انجمن نظارت اجازه تداوم دست‌اندازی به اتاق را ندهد
پژواک کارفرما -

در اولین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در سال «جهش تولید با مشارکت مردم» که یازدهمین نشست از دوره دهم هیات نمایندگان اتاق ایران است، حسین سلاح‌ورزی، رییس پیشین اتاق ایران بر تقویت هم‌دلی، انسجام و اعتماد بین مردم  تأکید کرد و گفت: در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ قرار بود سه موضوع توسط شورای عالی نظارت دنبال شود که دو مورد آن متوقف شد.

این عضو هیات نمایندگان اتاق ایران افزود: تصور دولت این است که اتاق ایران به دنبال از بین بردن اقتدار دولت است و در تلاش است که نهاد مدنی به نام اتاق را تضعیف کند و در قدم اول این سیگنال از طرف دولت داده شد که اراده بیرونی هر زمان می‌تواند در امور اتاق‌ها دخالت کند و سرنوشت انتخابات اتاق‌ها را تغییر دهد.

سلاح‌ورزی خاطرنشان کرد: دولت بنا بود با تفسیر غیرحقوقی، نمایندگان تشکل‌ها در هیات نمایندگان اتاق ایران را محدود کند که در نشست ۲۶ اسفند با تدبیر هیات رئیسه اتاق ایران، عملیاتی نشد و همچنین تلاش شد دبیرخانه شورای عالی نظارت به‌عنوان یک رکن جدید با اختیارات زیاد و با استفاده از منابع اتاق ایران شکل بگیرد که به‌جای هیات نمایندگان و هیات رئیسه اتاق ایران تصمیم‌گیری کند.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران همچنین گفت: آیا اقتصاد ایران هیچ مشکل دیگری ندارد و فقط چگونگی دخالت در امور اتاق ایران مطرح است تا وزرای اقتصادی بیش از ده‌ها جلسه رسمی و غیررسمی خود را به این موضوع اختصاص دهند. فضای بهبود محیط کسب‌ وکار هیچ چالش دیگری ندارد؟ تمهید دولت برای ناترازی انرژی چیست؟ چرا وزیر صنعت، معدن و تجارت جلسه مفصلی برای رفع چالش‌های صنایع و تجارت نمی‌گذارد؟ چرا برای بازار سرمایه فکری نمی‌شود و فقط دخالت در امور اجرایی اتاق ایران موردتوجه قرار گرفته است.

سلاح‌ورزی با بیان اینکه درخواست من به‌عنوان عضو هیات نمایندگان اتاق ایران این است که انجمن نظارت بر انتخابات، امکان این ظلم مجدد علیه اعضای اتاق‌ها را از بین ببرند و اجازه تداوم دست‌اندازی به اتاق بخش خصوصی را ندهند، اظهار داشت: از هیات رئیسه منتخب خود حمایت کنیم و اجازه ندهیم شورای عالی نظارت برخلاف قانون هرگونه دستورالعمل را پیش از تصویب در جمع هیات نمایندگان، ابلاغ و اجرایی کند و بر خلاف قانون، رکن جدیدی برای دخالت در امور اتاق شکل بگیرد.

انتهای پیام
۷۶۰
دیدگاه
آخرین‌های تشکل‌ها
آخرین اخبار
پربازدیدها