وزیر کار خبر داد:

لایحه اصلاح قانون کار به دولت رفت/ نقش تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در رونق تولید

وزیر کار گفت: پیش نویس لایحه اصلاح قانون کار به دولت رفت و امیدواریم هر چه سریع تر در دولت تصویب و با قید فوریت تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

لایحه اصلاح قانون کار به دولت رفت/ نقش تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در رونق تولید
پژواک کارفرما -

سیدصولت مرتضوی در«نشست تخصصی جایگاه‌شناسی سازمان‌های کارگری و کارفرمایی در توسعه اقتصادی کشور و تحقق شعار سال» با بیان اینکه بخشی از جهش تولید که قوانین زائد و موانع تولید را رفع می‌کند، بر عهده دولت است و باید بستر را برای افزایش تولید، فراهم کند، اظهار داشت: دولت باید از بنگاه داری فاصله بگیرد.

به گزارش خبرنگار پژواک کارفرما، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت محدود کردن نقش حاکمیت در سیاست‌گذاری و نظارت در اقتصاد کشور، تاکید کرد: بهره‌وری با ورود مردم و بخش خصوصی به اقتصاد، اتفاق می‌افتد و دولت باید از تصدی‌گری در اقتصاد کنار برود.

مرتضوی، کارگر و کارفرما را از ارکان تحقق شعار سال برشمرد و با بیان اینکه دولت از همگرایی و تعالی تولید کشورحمایت می‌کند، تصریح کرد: باید چارچوبی برای تشویق کارگرانی که به افزایش بهره‌وری کمک می‌کنند، در نظر گرفت.

وزیر کار ضمن قدردانی از همراهی ویژه و حضور تشکل‌ها در مراسم هفته گرامیداشت مقام کارگر، بر نقش تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در رونق تولید و افزایش مشارکت مردم تاکید کرد و افزود: تشکل‌ها به منظور بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی کارگران و حفظ منافع آنها شکل گرفته و حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در مراجع تصمیم‌ گیر اعم از شورای عالی کار، سازمان تامین اجتماعی، شورای عالی حفاظت فنی، شورای عالی اشتغال و مراجع تشخیص و حل اختلاف وانتقادات سازنده آنها در دفاع از حقوق و مطالبات جامعه کارگری و کارفرمایی مثمرثمر است.

وی همچنین از اتمام مراحل تهیه پیش نویس قانون کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: پیش نویس لایحه اصلاح قانون کار به دولت رفت و امیدواریم هر چه سریع تر در دولت تصویب و با قید فوریت تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

پیش از این احمدغریوی، مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با پژواک کارفرما از تشکیل کارگروهی متشکل از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، مرکز پژوهش‌ها، دیوان عدالت اداری واساتید دانشگاه، برای تهیه پیش نویس بازنگری مواد قانون کار در خصوص امنیت شغلی کارگران، ساماندهی قراردادهای کار و نظم و انتظام در محیط کار، خبر داده بود.

نشست تخصصی جایگاه‌شناسی سازمان‌های کارگری و کارفرمایی در توسعه اقتصادی کشور و تحقق شعار سال» به مناسبت هفته کارگر، روز یکشنبه، ۹ اردیبهشت با حضور صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رعیتی فرد و چکشیان، معاونین، سایر مدیران وزارت کار، اعضای هیات مدیره کانون عالی کارفرمایی ایران و مسوولین تشکلات کارگری و بازنشستگی، در سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برگزار شد و در آغاز نشست، جمعی از مدیران تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، به بیان دیدگاه‌های خود پیرامون الزامات تحقق شعار سال، پرداختند.

انتهای پیام
۹۰۵
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها