الکترونیکی شدن ۳۱۷ هزار پروانه کسب کاغذی

گزارش آخرین بررسی وضعیت استان‌ها در تبدیل پروانه‌های کسب کاغذی به شناسه یکتا از سوی مرکز ملی پایش محیط کسب و کار منتشر شد.

الکترونیکی شدن ۳۱۷ هزار  پروانه کسب کاغذی
پژواک کارفرما -

بر این اساس استان های لرستان، گیلان و خراسان جنوبی همچنان در صدر جدول رتبه بندی استان ها در حذف پروانه‌های کسب کاغذی قرار دارند؛ همچنین استان های گلستان، ایلام و بوشهر هم در قعر این جدول قرار دارند.

بر اساس این گزارش همچنین مرکز ملی پایش محیط کسب و کار اخیرا در فراخوانی به اطلاع همه فعالان اقتصادی اعم از صنفی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی ‌رساند که براساس حکم تبصره ۷ ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای کاغذی باید تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ الکترونیکی شوند و از این تاریخ هر فعال اقتصادی که مجوزالکترونیکی (شناسه یکتا) نداشته باشد، از نظر قانون و سامانه های دولتی و بانکی فاقدمجوز محسوب می‌شود.

با همت سازمان فناوری اطلاعات، تمهیدات فنی لازم روی درگاه ملی مجوزها به نحوی فراهم شده است تا هر فعال اقتصادی با داشتن کارت ملی، کد پستی و شماره مجوز، بتواند مجوزالکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کند و نامش در بانک اطلاعت کسب و کارها qr.mojavez.ir قرار بگیرد.

هرفعال اقتصادی که نامش در بانک اطلاعات کسب وکار کشور نباشد، از ۲۶ اردیبهشت ماه، فاقد مجوز تلقی و به تدریج از دریافت خدمات در سامانه‌های دولتی محروم خواهد شد.

بر اساس اعلام این مرکز، وزارتخانه‌های ارشاد، کشور، علوم، بهداشت و آموزش و پرورش هنوز تمهیدات فنی لازم برای تبدیل مجوزهای کاغذی صادره فرد در سال‌های گذشته به مجوز الکترونیکی را فراهم نکرده است. بدیهی است، عواقب احتمالی برای فعالان اقتصادی زیر مجموعه این دستگاه ها، بر عهده خود دستگاه خواهد بود.

انتهای پیام
۷۵۰
دیدگاه
آخرین‌های اقتصادی
آخرین اخبار
پربازدیدها